Moda Z życia wzięte

Mieszkanie w stylu boho – salon

Kanapa, do której chce się wracać.

Mój ostatni rok był bardzo intensywny, ciągłe wyjazdy, życie na walizkach, co ostatecznie spowodowało, że niewiele czasu pomieszkałam u siebie. Gdy podczas Tańca z Gwiazdami zmęczenie fizyczne i psychiczne dawało się we znaki, jednym z moich największych marzeń było położenie się na mojej kanapie i odpalenie Netflixa. Po prostu chciałam odpocząć, a moja kanapa ma właściwości relaksacyjne – ma się wrażenie, że Cię otula.

Zdecydowałam się na jasne wnętrza, jasne zasłony, dywan, kanapę co bardzo rozświetliło przestrzeń. Działa to na mnie kojąco, jednak jak wiadomo – jest trudniejsze w utrzymaniu. Jestem już posiadaczką kilku plam na dywanie i kanapie, które na szczęście nie kłują w oczy. Jednak niebawem ponownie zlecę profesjonalne pranie kanapy i dywanu, raz na jakiś czas takie odświeżenie im się przyda. Koszt takiego sprzątania to około 150-200 zł za narożnik i około 100 zł za dywan (mojego rozmiaru). Jeszcze ani razu w mojej głowie nie pojawiła się myśl, że żałują zdecydowania się na jasne wnętrza.

Projekt na bazie moich wskazówek wykonała Sylwia z iHome.pl

 

Kanapa narożna Tribeca Westwing w kolorze beżowym, lewostronna, 274 x 192 cm
Dywan z wiskozy Jane Westwing, odcień kości słoniowej, rozmiar M
W całym mieszkaniu (poza łazienką) mam panele winylowe Meister Dąb Campside. Wymiary: 1830 x 197 mm (RL 400 S), grubość: 6 mm.
Stolik kawowy, okrągły z drewna dębowego Didi Westwing
Lampa z drewna bambusowego Eden Westwing
Puf w paski z Domu towarowego, puf skórzany przywiozłam z Egiptu
Wazon Latona i wazoniki Filicio Westwing
Trawy pampasowe Suche trawy

Firany i zasłony odmieniły tę przestrzeń.

Nigdy nie zapomnę dnia montażu zasłon i firan. Bez nich salon wydawał się chłodny i pusty, gdy ekipa ANWIS wpadła i zrobiła szokująco szybki montaż salon zmienił się diametralnie, od razu zrobiło się przytulnie, stylowo, domowo.
Zasłony są zamontowane za maskownicą, dzięki czemu nie widać ich mocowania do sufitu.
Zasłony ANWIS w kolorze beżowym R615.

Reel – zasłony przed i po

Reel – salon

Lamele – spójność.

Kocham lamele, no cóż mogę innego napisać. Projektując mieszkanie uznałam, że lamele będą elementem, który pojawi się w różnych częściach mieszkania, powodując, że cały projekt będzie spójny. W każdym miejscu lamele mam zmontowane z lustrami wykonanymi na wymiar. W holu znajdują się lamele z pionowym lustrem i szufladą wykonaną z tego samego drewna, w łazience okrągłe lustro jest naklejone na lamelach, a zamontowane ledy dają fantastyczny efekt trójwymiaru, w salonie natomiast znajduje się największy fragment lameli, to na nim zawisł telewizor, nie zostały jednak one zamontowane to rogu ściany, tam znalazło się miejsce na pionowe lustro, które optycznie powiększyło i otworzyło przestrzeń. Pod telewizorem zdecydowałam się na białą, klasyczną szafkę RTV, aby nie „zagracać” przestrzeni.

 

Lamele wykonane na wymiar przez RB Poziom
Lustra wykonane na wymiar przez Logos Szkło
Szafka RTV z firmy Sklum (przyjechała do mnie z uszkodzonym rogiem, ale nie chciało mi się jej odsyłać i czekać na nową, wysyłka bardzo długo trwała)

Salon jest połączony z otwartą kuchnią, o niej możecie poczytać TUTAJ.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Ola
    17 sierpnia 2023 at 11:36

    Przepięknie urządzony salon! Jest w bardzo nowoczesnym stylu! Ja również planuję podobnie zaaranżować moją przestrzeń, jednak zanim to zrobię muszę zająć się wykończeniami domu. Wczoraj zamówiłam agregat tynkarski, więc jak tylko przyjdzie, to będzie można kontynuować pracę.

  • Leave a Reply