Moda Z życia wzięte

Mieszkanie w stylu boho – łazienka

Projekt za projektem

Żadne pomieszczenie w moim mieszkaniu nie sprawiło nam tyle problemów przy projektowaniu co właśnie łazienka. Sylwia z iHome.pl  podsyłała mi ogrom pomysłów, inspiracji, zestawień kolorystycznych, ale nic ze mną nie rezonowało. W końcu rzuciłam hasło – beton.
Może to pomieszczenie, w porównaniu do całej reszty mieszkania, jest najmniej boho, najmniej lekkie i delikatne, ale to ten projekt na maxa mi się spodobał.

Nigdy nie byłam fanką kąpieli w wannie, prysznic jest dla mnie bardziej praktyczny, szybszy, wygodniejszy. Kocham stać pod deszczownicą, z której pada na mnie gorąca woda, więc zdecydowałam się na możliwie jak największy prysznic, którego szklaną zabudowę z przesuwanymi drzwiami na zamówienie wykonała mi firma Logos Szkło, dokładnie ta sama, która stworzyła wszystkie lustra na wymiar do mojego mieszkania. Deszczownicę oraz słuchawkę prysznicową wybrałam natynkową, ponieważ lubię samodzielnie regulować wysokość słuchawki. W płytkach wycięto wnękę, aby stworzyć praktyczną półkę na kosmetyki.

Płytki TORANO WHITE MAT Tubądzin, o rozmiarze 120 x 120 cm.
Dzięki temu, że w całym mieszkaniu mam podłogę winylową o grubości 6 mm oraz płytki w łazience o grubości 6 mm, udało się dostosować wysokość posadzki tak, aby poziom był równy i nie trzeba było stosować listew progowych.
System prysznicowy natynkowy Omnires
Stelaż i szyba prysznicowa Logos Szkło

Lamele – element spójny w całym mieszkaniu

Uwielbiam lamele i to jaki dają efekt, jednak efekt podświetlonego ledami okrągłego lustra na lamelach absolutnie mnie zachwycił. Światło od przodu jest bardzo dobre, nasza twarz wygląda korzystnie i pomaga w wykonaniu ładnego makijażu. Bardzo nie polecam przy lustrze łazienkowym światła od góry, robi to nam cienie na twarzy, wyglądamy na zmęczonych, a wykonanie makijażu będzie bardzo utrudnione.

Szafka pod umywalką posiada dużą dolną szufladę, w której znajduje się kosz na pranie. Gdybym mogła coś zmienić – zrobiłabym głębszą górną szufladę i zamontowała w niej kontakt na suszarkę. Blat szafki wykonany jest ze spieku kwarcowego, a korpus jest zrobiony w dokładnie tym samym kolorze co lamele. Ich motyw przejawia się także na przeciwko prysznica, lamele umieszczone są na tle półki nad toaletą. Przestrzeń nad i obok toalety to zabudowana szafa, w której kryją się kosmetyki, pralka oraz suszarka.

Większość elementów została wybrana w kolorze czarnym, aby zachować spójność: system prysznicowy, bateria, przycisk spłukujący, głośnik. Głośnik możecie zauważyć w odbiciu lustra na ścianie pod sufitem, zamontowałam go tam na stałe, ponieważ branie prysznica przy głośnej muzyce daje kopa na cały dzień!

Spiek kwarcowy Laminam
Umywalka Cielo
Bateria podtynkowa Omnires 
Toaleta Cielo
Głośnik Sonos

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply