Z życia wzięte

SAMOBADANIE… Ma to sens?

Jak wiecie często na naszym IG pojawiał się temat SAMOBADANIA piersi. Pokazywałyśmy i informowałyśmy jak prawidłowo wykonać to w domu.

Brałyśmy udział w kampaniach społecznych dotyczących raka piersi. Ubiegłe lato spędziłyśmy w trasie, odwiedzając nadmorskie miejscowości i edukując ludzi w tym temacie. Mało tego na każdym takim wyjeździe zostały przeprowadzone bezpłatne badania USG piersi dla kilkudziesięciu chętnych kobiet. I jak się niestety okazało, (a może stety, bo w początkowej fazie rak piersi jest całkowicie wyleczalny), na każdym wyjeździe znalezione zostały zmiany w piersiach u zgłaszających się kobiet. Musimy to mocno zaznaczyć, w przypadku raka piersi CZAS I MOMENT ZNALEZIENIA GO jest kluczowy! Wykonujcie minimum raz w roku USG piersi, róbcie w domu raz w miesiącu samobadanie. Jest to darmowe, bezbolesne i krótkie! Chyba nie musimy Was namawiać skoro stawką może być Wasze życie?
W kwietniu miałyśmy przyjemność wziąć udział w konferencji prasowej o rehabilitacji onkologicznej. To nowy program dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Dowiedziałyśmy się, że w naszym regionie nowotwory złośliwe są drugą co do częstości przyczyną zgonów, a liczba zgonów niestety rośnie… Nabór do programu trwał do 15 kwietnia, sporo osób zgłosiło się i skorzystało z programu rehabilitacji onkologicznej. Cieszymy się, że województwo łódzkie przeznacza środki z funduszy własnie na to #ZMIENIAMYŁÓDZKIE.  Mamy znajomą, która korzysta z tego programu. To nie tylko zajęcia z fizjoterapeutą czy psychologiem, to również joga i poznawanie cudownych kobiet, które mają za sobą chorobę onkologiczną…

Drogie Panie, skoro stawką jest nasze życie, to nie ma co się zastanawiać… W naszych relacjach wyróżnionych na IG znajdziecie podpowiedzi jak takie samobadanie w domu wykonać. Dodatkowo wklejam Wam rysunki z podpowiedziami. Do roboty!

 #ZMIENIAMYŁÓDZKIE #DUMNIZŁODZI

 

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  jag22
  6 czerwca 2019 at 21:53

  Dzięki temu projektowi moja kolezanka wróciła do pracy po nowotworze piersi, fajnie, ze o tym piszecie. LOve!

 • Reply
  monika
  6 czerwca 2019 at 21:51

  Dzieki laski za ten wpis, dzieki Wam sie zmotywowalam!!!

 • Leave a Reply