Uroda Z życia wzięte

Nie rób tych 7 rzeczy swoim włosom

Włosy krótkie czy długie, jasne czy ciemne, kręcone czy proste potrzebują uwagi.
Niektóre tej dbałości potrzebują więcej inne mniej, jednak poniższe czynniki szkodzą im w podobnym stopniu.
Staraj się ich unikać!

1. Nie związuj włosów zbyt mocno.

Zbyt mocne ściśnięcie włosów powoduje ich osłabienie oraz prowadzi do bólu głowy.

2. Nie susz włosów codziennie.

Staraj się używać suszarki naprzemiennie z ich naturalnym wysychaniem. Jeśli koniecznie musisz wysuszyć włosy suszarką do „ostatniej kropli” postaraj się to zrobić na nie najwyższej temperaturze.

3. Unikaj częstego prostowania włosów.

Gorące płytki prostownicy przesuszają włosy przez co stają się szorstkie i matowe. Jeśli jednak bez tego Twoje włosy są nie do ujarzmienia pamiętaj, aby stosować specyfiki zabezpieczające, a prostownicę nie nagrzewać do maksymalnych temperatur.

4. Nie śpij w mokrych włosach.

Niestety może to spowodować rozwój bakterii. Jednak jeśli życiowy pęd nie pozwala Twoim włosom naturalnie wyschnąć postaraj się choć przez kilka minut podsuszyć je od nasady.

5. Nie trzyj ręcznikiem mokrych włosów.

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, zamiast trzeć włosy ręcznikiem dociskaj go i delikatnie przesuwaj w dół odsączając nadmiar wody.

6. Nie myj nierozczesanych włosów.

Przez myciem włosów rozczesz je dokładnie, dzięki temu unikniesz plątania się włosów podczas mycia oraz zapewnisz sobie łatwiejsze rozczesywanie po ich wyschnięciu. Jeśli włosy są kręcone i trudne do rozczesywania najłatwiej rozczesać je z odżywką, szerokim grzebieniem gdy są mokre. Włosy proste oraz falowane najlepiej rozczesywać po wyschnięciu lub gdy są wilgotne.

7. Nie używaj gumki do włosów z metalowym łączeniem.

Ta mała, niewinnie wyglądająca część wpływa bardzo negatywnie na nasze włosy, nie tylko je osłabia, ale łamie i wyrywa. Jakiej zatem gumki używać? Frotte, choć te nie są ładne lub bardziej estetycznych – obszytych welurowym materiałem.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply