Sport Uroda Z życia wzięte

Nigdy o tym nie zapominaj!

Jesteś osobą aktywną? Biegasz, skaczesz, podnosisz ciężary?

A może większość czasu siedzisz za biurkiem nie mogąc się od niego oderwać?
I w tym pierwszym i w tym drugim przypadku wskazana jest regeneracja.

Mięśnie podczas treningu są poddawane nie lada wyzwaniom, nie trudno wtedy o przeciążenia.

Staraj się o nie dbać, inaczej zaczną odmawiać posłuszeństwa. Odpowiednie przygotowanie do treningu oraz jego zakończenie odgrywa niezwykle ważną rolę w ich funkcjonowaniu, więc nigdy nie zapomnij o rozgrzewce, a na stretching (rozciąganie) przeznacz więcej niż 2 minuty.
Uszanuj swoje ciało, które przed chwilą wykonało kawał dobrej roboty!

Wbrew pozorom nasze mięśnie częściej wołają o pomoc nie podczas treningu, czy po jego zakończeniu, a podczas pracy biurowej. Tak, tak, my również spędzamy wiele, wiele godzin za burkiem! W końcu Fit and Jump to nie tylko trampoliny. Oczywiście zadbałyśmy o odpowiednie fotele, aby pozycja siedząca była jak najwygodniejsza – możliwość regulacji wysokości, tak aby całe stopy dotykały podłogi, wybrzuszenie w miejscu odcinka lędźwiowego, podłokietniki. Mimo to odcinek lędźwiowy i szyjny raz na jakiś czas dają o sobie znać.

Jeżeli wykonujesz pracę biurową wypracuj sobie pewne nawyki, dzięki którym nie dopuścisz do nagłych bóli kręgosłupa. Staraj się wykonywać te krótkie i szybkie czynności co pół godziny:

– wstań
– wyciągnij mocno ręce w górę
– zrób koci grzbiet
– zrób kilka skłonów do lewej i do prawej nogi
– obróć kilka razy głowę w prawo i w lewo

Te niepozorne ćwiczenia z powodzeniem powinny odgonić bóle oraz pobudzić Cię do dalszej pracy.

Pamiętajcie jednak, że odpowiednie wykonanie treningu jak i wykonywanie powyższych czynności w pracy nie jest wystarczającym hołdem dla Waszego ciała. Starajcie się znaleźć czas na masaż, który odpowiednio je zrelaksuje!

Ostatnio mamy napięty grafik, staramy się z cały sił, aby zrobić jak najwięcej. Całe dnie spędzamy przy komputerze, na sali treningowej i (niestety) w aucie. Ostatni tydzień był niezwykle zalatany – spotkania, sesje, prace nad stroną internetową, trening w Ptak Outlet na 50 trampolin (relacja z niego już niedługo), event na 50 trampolin w Poznaniu organizowany przez klub Miód Cytryna, działo się wiele i szczerze – my to kochamy. Uwielbiamy robić tak wiele, poznawać nowych ludzi, ciągle odwiedzać nowe miejsca. Niestety – przez to, że jesteśmy dość młode zapominamy o tym, że ciało wymaga relaksu. Oczekujemy od niego jak najwięcej, nie dając mu za wiele w zamian.
W końcu nadszedł dzień, aby i jemu się poszczęściło.

14215573_1426702220680172_685992476_o

Będąc w Poznaniu postanowiłyśmy odwiedzić Instytut Idea Fit&SPA.
Miejsce to jest tak piękne, tak jasne, tak urokliwe, że przekraczając jego próg zaczynasz się odprężać. Pracujące tam osoby okazały się niezwykle dobrymi fachowcami w swej dziedzinie, więc śmiałyśmy się, że masaż relaksacyjny był połączony z terapią 😛

spa1

Już niedługo przygotujemy także małą wideo relację, abyście mogli lepiej poznać to miejsce!

Pamiętajcie, że każdy z nas zasługuję na chwilę odpoczynku, bo nic tak nie wpływa na ducha jak ciało!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply