Z życia wzięte

5 najlepszych filmów na faktach.

Filmy na faktach (oczywiście tych autentycznych :P) wywierają na mnie zawsze większe wrażenie, bo zdajesz sobie sprawę, że oglądasz czyjeś losy, czyjąś historię. Często trudno uwierzyć, że wydarzyła się ona naprawdę.

Mam kilka takich filmów, które wywarły na mnie ogromne wrażenie, postanowiłam spisać dla Was moich 5 ulubionych:

Nr 1 Nietykalni

To zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jaki w życiu widziałam! Wygrywa w wielu rankingach, a na samym filmwebie ma 8,7 pkt. Podczas oglądania można się popłakać i ze śmiechu, i ze wzruszenia. Historia sparaliżowanego, zamożnego człowieka, którym opiekuje się mężczyzna, który dopiero wyszedł z więzienia – historia praktycznie w 100% oparta na faktach, choć główny bohater mówi, że w jakichś 98% – bo w rzeczywistości nie potrafi tańczyć, jest niższy i grubszy od aktora Omara Sy’a. 🙂

Nr 2 Senna

Ayrton Senna to brazylijski kierowca wyścigowy, niejednokrotny mistrz świata Formuły 1. Był to przede wszystkim człowiek prowadzący niezwykle interesujące życie. Kocham ten film za to, że poruszy i damską, i męską część publiczności. Zdecydowanie każdy powinien poznać tę historię! Mi przydało się opakowanie chusteczek, więc lepiej się w nie zaopatrzcie.

Nr 3  Kapitan Philips

To zdecydowanie jeden z filmów, w który nie chce się wierzyć. Oglądając ma się nadzieję, że nie wydarzyło się to naprawdę – a jednak! Historia amerykańskiego kontenerowca, który został napadnięty przez somalijskich piratów. Kapitana Philips’a zagrał Tom Hanks, więc spodziewajcie się niesamowitych emocji!

Nr 4 Złap mnie, jeśli potrafisz

Film opowiada historię oszusta z lat 60. XX wieku. Główną rolę gra Leonadro DiCaprio, więc kobiet nie trzeba szczególnie namawiać do obejrzenia tego filmu. Pamiętam, że przed włączeniem tego filmu nie wiedziałam, że jest on na faktach, więc oglądałam go z lekkością, pewna tego, że wszystko zostało zmyślone – w końcu nie można z taką łatwością wszystkich oszukać! Gdy po obejrzeniu filmu dowiedziałam się, że był na faktach – osłupiałam! O tak! Musicie go obejrzeć!

Nr 5 Lion. Droga do domu

Nie wiem dlaczego na koniec zostawiłam sobie najsmutniejszą pozycję! Tutaj jedno opakowanie chusteczek nie wystarczy. Historia tak przerażająca, że do dziś nie mogę w nią uwierzyć! Zdecydowanie odkąd Milena urodziła stałam się bardziej czuła na losy dzieci, więc gdy wyobrazimy sobie 5 letniego chłopca, który całkowicie sam gubi się w ogromnych Indiach, pęka nam serce! Mieszka na ulicy, trafia do ośrodka dla zagubionych dzieci, później zostaje adoptowany. W końcu po 25 latach próbuje odnaleźć swoją rodzinę, znając o niej zbyt mało szczegółów… Na samo wspomnienie o tym filmie, o tej historii, sięgam po chusteczkę.

Miłego oglądania!

Dajcie znać, które z tych filmów widzieliście i przede wszystkim jaki inny film na faktach zrobił na Was największe wrażenie?

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply
  Aga
  18 czerwca 2018 at 20:05

  Niemożliwe, który już wcześniej był wspomniany i ostatnio Molly’s game lub polski tytuł Gra o wszystko, super bardzo polecam

 • Reply
  Klaudia
  18 czerwca 2018 at 09:35

  „Niemozliwe” piękny film o tym jak 5 osobowa rodzina próbuje się odnaleźć po tsunami.. płacze za każdym razem gdy go ogladam 🙂

 • Reply
  Anonim
  17 czerwca 2018 at 22:52

  Zobaczcie sobie film ,,Megan Leavey”, jest również oparty na faktach. Kocham zwierzęta, przez co miałam łzy w oczach przez cały film. Bardzo polecam! ❤️

 • Reply
  Marta
  17 czerwca 2018 at 16:20

  Ogladalam tylko 1 pozycje z tej listy obejrze napewno pozostale. Ja polecam jeszcze następujące filmy:
  Przelecz ocalonych
  Snajper
  Lista Schindlera
  Witaj w klubie

 • Reply
  Monika
  17 czerwca 2018 at 11:16

  Widziałam tylko pozycje numer jeden.. film przepiękny.. dziś zasiadam do pozycji numer pięć.. ufam że warto obejrzeć.. lubię Cię i mam podobny gust dlatego tu jestem.. pozdrawiam..

 • Reply
  Patrycja
  17 czerwca 2018 at 10:06

  Żywioł: Deepwater Horizon.Film katastroficzny na faktach o zdarzeniu które miało miejsce w 2010 roku.Polecam

 • Reply
  Pati
  17 czerwca 2018 at 00:21

  Zabić aby żyć… chociaż uprzedzam,że ciężki temat

 • Reply
  Paula
  16 czerwca 2018 at 22:38

  Polecam obejrzeć jeszcze film Głębia oceanu

 • Leave a Reply